Hoe maak je promotiemateriaal dat niet alleen mooi is, maar ook werkt? 🎨
Door: Jeugdwerk Limburg - Anniek Claessen
Geplaatst op: vrijdag 26 juni 2026
Op 3 juni 2026 organiseerde Jeugdwerk Limburg een inspirerende workshop over het maken van promotiemateriaal in Canva, bij Jongereninitiatief Schinnen (JIS) in Schinnen. Enkele vrijwilligers van Vereniging Kleine Kernen Limburg (VKKL) namen deel.
Tijdens de bijeenkomst kreeg iedere deelnemer een opdracht die aansloot op de eigen ervaring en behoefte: het ontwerpen van social media templates, een inklapbare brochure of een volledig huisstijlpakket met kleurenpalet, foto's en illustraties.
Naast de technische vaardigheden in Canva kwamen ook onderwerpen aan bod zoals doelgroepgericht ontwerpen, het aanbrengen van uniformiteit binnen verschillende communicatiemiddelen en het meten van de effectiviteit van drukwerk.
De deelnemers waren enthousiast over de avond: "Het was een zeer interessante training, met veel inhoudelijke informatie over het beter inzetten van functies in Canva. We kregen persoonlijke begeleiding die inging op de punten waarover je daadwerkelijk meer wilde leren. We gingen weg met praktische tips en tricks die we meteen kunnen toepassen in ons eigen werk!"
Een andere deelnemer vulde aan: "Ik wist een beetje van Canva, maar heb tijdens deze bijeenkomst veel geleerd over het werken met kleuren, lettertypes, vormen en achtergronden. Met name het indelen voor het maken van een flyer was nieuw voor mij."
De workshop Promotiemateriaal maken in Canva is ook beschikbaar als praktijkgerichte scholing voor organisaties binnen en buiten het ledenbestand van Jeugdwerk Limburg.
Wil jij ook een praktijkgerichte scholing in Canva voor jouw organisatie? Bekijk de mogelijkheden via de link hieronder.
Meer informatie: www.jeugdwerklimburg.nl











