Bedankje basisschool De Doorkijk.

Door: GIPS Spelen & Leren - Patrick ten Bruggencate
Geplaatst op: dinsdag 24 februari 2026

Even geleden hebben wij jullie verteld over de projectmiddag in het kader van de Week van Respect. Deze gastles vond plaats op basisschool De Doorkijk.
Nu brengen we deze school opnieuw onder de aandacht.
De leerlingen van juf Anke in groep 8A wilden onze ervaringsdeskundigen verrassen met een persoonlijk bedankje.
Op de kaft staat het in glitter versierde GIPS logo en in het boekje heeft Hope een verhaal over het eerste schoolbezoek geschreven.

Hope schrijft: Gips (door Hope 8A van De Doorkijk)
Abdel is slechtziend. Mario zit in een rolstoel, want ze kan niet goed lopen. Gips ging naar basisschool De Doorkijk.
Ze bedenken samen hoe ze het gaan aanpakken, maar Ans is de kaartjes voor het spel vergeten ze moeten dus terug... De kinderen spelen van alles.

Gips is aangekomen op school. Ze zetten alle spullen klaar zoals de rolstoel. de brillen, de blinde/slechtziende stoken. De pauze is voorbij en Gips stelt zich voor.
We gaan een fragment luisteren van iemand die haar eigen stem nog nooit heeft gehoord daarom hoor je het zo slecht zegt Martijn.
iedereen luistert aandachtig en soms komt er een lachje van iemand en dan is het weer stil.
Ans verteld dat het meisje uit het fragment de klanken moest leren op een bepaalde manier alle letters.
Groep 8 ging in groepjes aan het werk. Ze konden in een rolstoel zitten, domino doen, met een bril op en dan moest ie voelen aan de vormpjes op de dominosteentjes.
Kruiden proberen te ruiken, plaatjes raden en uitbeelden en lopen met blinde/slechtziende stokken.

Tic Tac Toe spelen met een helm waar een magneet op zit en dan proberen 3 op een rij te krijgen.
Je kon ook een Prismabril op zetten want als ie pijn aan ie nek hebt dan is een Prismabril makkelijk en fijn.
Dan lig je op bv een bank dan ga je liggen dan zet ie bijvoorbeeld een boek op ie buik en dan kijk je omhoog dan kan ie tegelijkertijd lezen of ie kan schrijven in een boek terwijl ie niet rechtop hoef te zitten
en dan kon ie nog verschillende brillen op zetten van klein naar groot en wazig.
Aan het einde van de dag had groep 8 heel veel plezier gehad en veel geleerd.
De volgende keer met Gips mogen we vragen stellen en bedenken voor Gips. Groetjes van Hope uit groep 8A.







     


Reactie(s)

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.



Naam


Email


Uw reactie